Najdziwniejsze smaki, najlepsze lody w Londynie

Lody czekoladowe? Waniliowe? Zapomnij. Londyńskie lodziarnie stawiają na innowacyjność. Czarny bez, buraczane, marchewkowe, z bazylią czy czarnym pieprzem? W parze z nietypowym smakiem idzie jakość. Kto ma lepsze, kto ma dziwniejsze, kto ma zdrowsze, kto ma bez dodatku nabiału.

To nie lody smerfowe, naładowane konserwantami. Wszystkie miejsca które przedstawiamy produkują swoje lody z naturalnych składników, prawdziwych owoców, na bazie mleka lub jogurtu, bez barwników i aromatów. Każda z lodziarni oferuje opcje “dairy-free”; dieta beznabiałowa jest tutaj dość popularna.

Poniżej ranking najlepszych lodziarni w Londynie i nietypowych smaków które oferują.

 

Grillowany melon z grillowaną białą czekoladą

SONY DSCCzary-mary za pomocą ciekłego azotu? Przekraczając próg “Chin Chin Laboratorists” można naprawdę poczuć się jak w laboratorium. Z parujących robotów kuchennych pracownicy w białych fartuchach zamrażają lody przy pomocy ciekłego azotu. Zawsze jest do wyboru tylko cztery smaki – dwa stałe: vanilia, czekolada oraz dwa ekstra, w tym opcja bezglutenowa. My jedliśmy grillowanego melona z grillowaną białą czekoladą. W przeszłości gościły takie smaki jak chili&limonka czy liczi&marchewka.

Chin Chin Laboratorists,
otwarte codziennie 12-19,
porcja/£3,95
49-50 Camden Lock Place, NW1, chinchinlabs.com

 

Czarny bez z cytryną

SONY DSCW “Uddericious” każdy może wygrać miesiąc lodów za darmo. Wystarczy wymyślić “smak miesiąca”. Tak powstała truskawka z bazylią – obecnie najlepiej sprzedający się smak. Poprzedni zwycięzcy stworzyli takie smaki rabarbar z figą, czy czarny bez z cytryną.

Udderlicious,
otwarte codziennie 11-23,
1 gałka/£2,95, 2 gałki/£4,8
187 Upper St., N1 1RQ, udderlicious.co.uk

 

Ricotta z czarnym pieprzem

SONY DSCWanilia z szafranem, czy mięta z zieloną herbatą? A może ricotta z czarnym pieprzem? Malutka, włoska lodziarnia “Gelupo” ma także smaki dla mniej oczekujących wrażeń kubków smakowych: czekolada z karmelem bije tutaj rekordy sprzedaży. Warto też spróbować sorbet o smaku białej brzoskwini.

Gelupo,
otwarte codziennie 12-22,
£3/mała porcja, £5/duża porcja,
7 Archer Street, W1, gelupo.com

 

 

 

Chrzanowe

SONY DSCDo tej pory w “Ruby Violet” wyprodukowano ponad 100 zadziwiających smaków – od banowych z lukrecją, imbirowych po buraczane i chrzanowe. Codziennie 18 różnych smaków do wyboru.

Ruby Violet,
otwarte codziennie 11-22,
1 gałka/£3, 2 gałki/£5
118 Fortess Road, NW5 2HL, rubyviolet.co.uk

Jadłeś jakieś dziwne lody? Jaki jest twój ulubiony smak?

comments powered by Disqus